Eko

Reštaurácie, kúpaliská či cukrárne počas horúcich letných dní: Tieto EKO obaly potrebuje každá prevádzka!

Čo sa vám vybaví, keď sa povie leto či letná sezóna? Nám rozhodne typické chutné miešané nápoje, skvelé jedlo, teplý večerný vánok, festivaly, dlhé víkendové grilovačky a samozrejme, pravidelné návštevy kúpalísk či aquaparkov. Čo by už len túto dokonalú idylku mohlo pokaziť? No napríklad rozmočené slamky v drinku alebo obaly na jedlo, ktoré presakujú. S kvalitnými ekologickým produktmi sa vám to však nikdy nemôže stať!

Keď festival, kúpalisko či aquapark, tak jedine EKO!

Ekologické misky, taniere a eko príbor

Taniere a misky rôznych veľkostí nájdu svoje využitie v stánkoch s rýchlym občerstvením. Či už je potrebné zabaliť guláš, polievku alebo palacinky, eko taniere a misky sú vyrobené z takých materiálov, ktoré sú odolné voči vyšším teplotám a zaručia vám spoľahlivý a stopercentný prevoz všetkého, čo potrebujete. K eko tanierom a miskám patrí, samozrejme, aj ekologický príbor, ktorý je taktiež dostupný v rôznych variantoch. Využitie budú mať nie len na kúpaliskách, ale rozhodne aj na letných festivaloch, na ktorých je stánkov s jedlom skutočne požehnane!

Eko poháre na teplé aj studené nápoje

Poháre sa na kúpaliskách či festivaloch míňajú svetelnou rýchlosťou. Pitný režim je predsa potrebné dodržiavať najmä počas horúcich letných dní. Niektorí si zase nedokážu predstaviť deň bez kávy. Ekologické poháre sú vyrobené z materiálov, ktoré sú odolné voči vysokým teplotám a navyše, dostať ich už môžete aj v celkom štýlových prevedeniach.

Papierové lodičky na jedlo

Papierové lodičky sú taktiež skvelým pomocníkom pri servírovaní jedla. Navyše, niektoré majú špeciálnu PLA vrstvu, ktorá ich chráni pred presakovaním a je tak možné do nich pokojne servírovať aj mastnejšie pokrmy. Na kúpaliskách či festivaloch do nich zabalíte napríklad hot dog či hranolky. No uznajte, môže byť leto letom bez týchto jedál?

Ekologické vrecia

Ak chceme ekologickejšie kúpaliská či festivaly, čo sa občerstvenia týka, nemali by sme zabúdať ani na eko vrecia na odpad. Existujú také vrecia na odpad, ktoré sú kompostovateľné a sú perfektnou náhradou za bežné igelitové vrecia. Do takýchto vriec patrí práve biologický a biologicky odbúrateľný odpad.

Servítky a utierky

Pri rýchlom občerstvení na kúpaliskách dostanete k jedlu zvyčajne aspoň jednu vreckovku. V niektorých stánkoch máte možnosť vziať si ľubovoľný počet servítok či utierok. Ak chcete byť ekologickí, je vhodné používať servítky, ktoré sú vyrobené zo 100% recyklovateľného papiera. Takéto eko obrúsky oceníte aj na festivaloch, kde sa môže prihodiť akákoľvek „nehoda“. Človek tam so sebou predsa len nemá celú kozmetickú výbavu či niekoľko náhrad z oblečenia.

EKO slamky z najkvalitnejšieho materiálu!

Poznáme ich ako doplnok kávy, malej sklenenej fľaše či miešaných drinkov. Zjednodušujú nám konzumáciu nápojov a často sú aj dizajnovým prvkom v pohári. Cez leto sa vždy perfektne vynímajú najmä v miešaných kokteiloch. Ako ale dosiahnuť, aby sa vďaka slamke nestala z drinku nočná mora?

PREMIUM eko slamka všetko vydrží!

Dámy a páni, toto je jedna z najkvalitnejších slamiek na trhu! Je totiž vyrobená z jedinečného materiálu, ktorý jej zabezpečuje potrebnú stabilitu. Práve tento materiál robí zo slamky vhodnú eko alternatívu. Slamka je totiž vyrobená z prírodného škrobu, spojív a minerálov alebo napríklad z prírodných bambusových vlákien a rastlinného škrobu. PREMIUM eko slamka je vhodná pre alkoholické či nealkoholické nápoje, ďalej pre horúce aj studené nápoje, a to v rozmedzí 0 – 60°C. Má neutrálnu chuť, je 100% biologicky odbúrateľná a kompostovateľná a vďaka jedinečnému materiálu a stabilite vydržia slamky PREMIUM viac ako 24 hodín v rôznych nápojoch, čím sa zaradili medzi najkvalitnejšie na trhu. Sú preto skvelou voľbou do každého nápoja nie len počas leta, ale celoročne!

Cukrárne zažívajú boom!

Letná sezóna rozhodne praje aj cukrárenským prevádzkam. Predsa len, zmrzlinu či zmrzlinové poháre v zime nevyhľadávame. Leto im ale rozhodne praje a na chutné kopčeky sú občas potrebné nie len kornútky, ale aj misky.

Klasický kelímok na zmrzlinu, ako ho poznáte, má aj svoju ekologickú verziu a má rôzne využitie. Špeciálna eko miska je vyrobená z kompostovateľného materiálu. Vhodné a dostupné sú misky vyrobené z kartónu, ktoré sú zvnútra potiahnuté bioplastom. Takáto miska je preto univerzálnym eko obalom, určeným na servírovanie polievky, šalátov, jogurtu či zmrzliny. No a práve preto je veľmi obľúbená v cukrárenských prevádzkach. Navyše, zakúpiť si ju môžete aj v dizajnových prevedeniach, ktoré ocenia najmä deti.

Grilovačka v EKO štýle je vždy výborným nápadom!

Grilovačka v eko štýle, alebo ako my radi hovoríme, bez jediného plastu, je už v súčasnosti realitou. Klasické plastové jednorazové obaly sú už minulosťou a EKO obaly zažívajú boom. Na klasickej grilovačke sa vám zídu ako soľ. Najmä, keď idete grilovať niekam do lesa, kde si so sebou nezabalíte polovicu kuchynskej výbavy.

Čo sa vám na grilovačke zíde?

Taniere a misky napríklad z cukrovej trstiny

Sú biologicky odbúrateľné a sú adekvátnou náhradou za bežné plastové taniere. Nemusíte sa preto obávať, že sa vám počas jedenia rozpadnú. Navyše, cukrová trstina je vedľajším produktom výroby cukru a preto je skvelé, že má práve takéto využitie.

Drevený príbor a lyžica z bioplastu

Drevená vidlička či nôž, ktoré sú vyrobené zo 100% brezového dreva neobsahujú žiaden vosk ani lamináciu. Lyžica z bioplastu je zase vyrobená z materiálu CPLA bez obsahu ropy a je vhodná pre studené aj teplé jedlá. Obe varianty sú veľmi obľúbené.

Poháre z bioplastu vo všetkých potrebných veľkostiach

Ekologické poháre z bioplastu PLA sú určené na nápoje od -20 ° C do 40 ° C, takže na grilovačku ideálne. Navyše, vyrábajú sa z rastlinného škrobu, čím nepredstavujú pre prírodu také riziko, ako bežné plasty. Skvelou správou je, že medzi nimi už dokonca nájdete aj tie najmenšie, určené na destiláty.

Či už máte prevádzku na kúpalisku, cukráreň, reštauráciu či akúkoľvek inú prevádzku, kde sa vám počas leta zídu ekologické obaly a produkty, pozrite si aj našu ponuku, v ktorej nájdete úplne všetko, čo váš gastro podnik potrebuje. My v NidEko vám veľmi radi s výberom pomôžeme.