Eko

Potrebujete zabezpečiť catering a chcete byť eko? Toto sú ekologické obaly, ktoré by na vašej akcii nemali chýbať!

Nie len letné obdobie, ale celý rok prináša množstvo eventov a akcií, na ktorých sa podávajú minimálne nápoje, ak nie dokonca celá škála rôznych pochúťok, na ktoré sa teší snáď každý jeden hosť. Ak organizátori stavia na jednorazové obaly a riady, mali by byť rozhodne ekologické. Ako na to?

Dobrý catering môže dodať každému eventu ten správny šmrnc a zároveň je poistkou, že bude servis na akejkoľvek akcii skvelý. Firmy by si mali pri výbere cateringu dávať záležať na viacerých faktoroch. Myslia ale podnikatelia pri výbere gastro dodávateľa aj na to či bude ich catering ekologický?

Ekologické obaly, poháre či taniere nájdeme na streetfoodoch, v niektorých predajniach a dokonca aj v niektorých reštauráciách. Ak ale chceme byť skutočne ekologickí, mali by sme mať ekologické myslenie v každej situácii. Aj pri organizácii eventov a podujatí, kde prídu naši hostia do kontaktu s jedlom, pitím či darčekmi, ktoré je potrebné do niečoho zabaliť.

Rôzne druhy eventov dávajú priestor rôznym druhom eko obalov. Od klasických pohárov, ktoré sú rôznorodo využiteľné, cez tanieriky až po samotný príbor. Aké druhy eko obalov sú vhodné pre jednotlivé akcie a eventy?

Záhradné párty

Letné obdobie dáva priestor rôznym akciám v exteriéroch. Takéto eventy môžu trvať počas celého dňa až do večera. Ak sa chystáte organizovať záhradný event, myslieť by ste mali na obaly najmä na konzumáciu rôznych nápojov. Vhodné budú ekologické poháre napríklad na pivo, kofolu, ale nemali by ste zabúdať ani na menšie poháriky na kávu. Vhodné sú teda eko obaly, ktoré efektívne zvládnu ako chladné, tak horúce nápoje. Chýbať by nemali tanieriky na drobné pochutiny, prípadne misky a taktiež riady so špeciálnou PLA vrstvou, ktorá je odolná proti presaknutiu.

Večerné akcie

So zapadajúcim slnkom prichádza aj rôznorodosť drinkov. Na večerné akcie preto potrebujete myslieť na rôzne druhy pohárov pre rôzne druhy nápojov. Od alkoholických cez nealkoholické. Na večerných akciách je zvykom podávať už aj teplé pokrmy, a preto budú potrebné eko obaly, ako taniere, misky, lodičky s PLA vrstvou, príbory, tanieriky na dezert a iné eko obaly.

Tlačové konferencie

Niektoré väčšie tlačové konferencie zahŕňajú aj konzumáciu jedál a nápojov. Je zvykom organizovať tlačovky v doobedňajších hodinách, preto sa podávajú aj teplé pokrmy, a teda obed. Na tlačovkách je potrebné zabezpečiť ekologické poháre na vodu, prípadne limonády, ekologické poháre na kávu a miešadlá. Chýbať by nemali veľké plytké eko taniere, ale aj misky na polievku. Vhodné budú aj malé ekologické tanieriky či tácky na dezert.

Festivaly

Festivaly sú azda najrozmanitejšou akciou, čo sa týka rôznorodosti jedla. Po streetfoodoch sú to práve festivaly, na ktorých máte možnosť ochutnať od burgrov, cez hranolky, hot dogy až po iné, aj originálne jedlá. Samozrejme, dôležité sú aj rôzne veľkosti ekologických pohárov na nápoje, nakoľko aj v tomto prípade platí, sto ľudí, sto chutí. Na zabalenie jedla nájdu na festivaloch najväčšie využitie ekologické misky, príbory, taniere, boxy na burgre, lodičky so špeciálnou vrstvou proti pretečeniu, napichovadlá, ale aj slamky. Zídu sa aj ekologické vrecia na odpad, bez ktorých by bolo upratovanie po festivale skutočne náročné.

Organizujete podobný alebo iný event? Potrebujete zabezpečiť obaly na jedlo, no chcete byť ekologickí? Pokojne nás kontaktujte. My v NidEko vám veľmi radi a ochotne poradíme s výberom tých najlepších produktov pre vás.