Eko

Gastro prevádzky, ktoré chcú ušetriť pri kúpe eko obalov: Pozor, na tomto sa môžete popáliť!

Téme eko obalov, pohárov, príborov či slamiek sme sa už v našom blogu venovali. Tentokrát je ale potrebné poukázať nie len na to, že eko obaly sú lepšiu voľbou, ale aj na to, že záleží na ich kvalite. Niekedy sa totiž môže ľahko stať, že tam, kde si myslíte, že ušetríte, v konečnom dôsledku prerobíte na nízkej kvalite a väčšej spotrebe. V čom je výber kvalitných eko produktov kľúčový?

V gastre je jeden kvalitný produkt viac ako tri  

Najmä teraz, počas letnej sezóny máme skvelú možnosť otestovať eko produkty, napríklad slamky. Predstavte si, že idete do podniku na drink s priateľmi a objednáte si mojito. Vy dostanete svoj drink, no o päť musíte osloviť čašníka a poprosiť ho o novú eko slamku, keďže tá vaša papierová, sa vám po pár minútach doslova rozpadla. Takto miniete 3 slamky na jeden drink, pretože dostanete v podniku na úrovni lacnú slamku bez akýchkoľvek známok kvality.

A čo majiteľ? Ten v konečnom dôsledku neušetrí, pretože minie viac slamiek, než je potrebné. Niekedy a v prípade eko produktov to platí obzvlášť. Je lepšie nesnažiť sa čo najviac ušetriť. V tomto prípade nesmie ísť kvalita nad kvantitu. Nekvalitné obaly, poháre či slamky môžu negatívne ovplyvniť mienku o vašom podniku. 

Aké slamky sú napríklad k dispozícii?

Plastové slamky sú už v podstate tabu. V súčasnosti existuje mnoho druhov ekologických slamiek, ktoré sú v nápojoch často omnoho lepším doplnkom než bežné plastové. Aké druhy eko slamiek poznáme?

Slamky z prírodnej pšenice

Prírodná pšenica ako slamka? Áno, je to tak. Sto percentne prírodné slamky sú ideálne na pitie kokteilov, štiav a iných studených nápojov. Ich tajomstvo tkvie v tom, že sú vyrobené z pšenice a vďaka tomu sú organické a nepoškodzujú životné prostredie.

Papierová slamka

Papierová slamka je taktiež skvelou alternatívou náhrady bežnej plastovej slamky. Ak sa obávate, žeby chutila ako klasický papier, nemusíte. Papierová slamka má neutrálnu chuť a je vhodná pre rôzne kokteily či smoothies. Ak však chcete, aby vám slamka vydržala v nápoji čo najdlhšie,  mali by ste zvoliť kvalitné eko papierové slamky.

Ekologický obal podľa rôznych druhov jedál a nápojov

Pri výbere eko obalov netreba zabúdať, že musíte rozlišovať jedlá na mastnejšie a suché. Ak máte gatsro podnik a chcete pri nákupe eko obalov ušetriť, nezabúdajte, že pri polievkach, guľášoch a mastnejších jedlách by mohli byť nekvalitné eko obaly obzvlášť problém.

Nikto nechce zažiť naštvaného zákazníka, ktorému vytečie jedlo z obalu len preto, že sa niekto snažil pri kúpe ekologických riadov ušetriť. Samozrejme, pri suchých pokrmoch nie je potrebná ochranná vrstva, takzvaná laminácia, ktorá je súčasťou niektorých obalov ako ochrana proti pretečeniu.

Nech už hľadáte akékoľvek ekologické obaly, nezabúdajte, že kvalita by mala byť v tomto prípade nad kvantitou. V prípade, že budete chcieť na týchto riadoch ušetriť, by sa vám mohlo ľahko stať, že miniete nakoniec viac obalov či slamiek, ako ste chceli a nakoniec vás to bude stáť rovnako. U nás v NidEko sú všetky ekologické obaly kvalitné a ak potrebujete poradiť s ich výberom, môžete sa na nás obrátiť.