Eko

5 dôvodov, prečo je aranžovanie jedla pri donáške kľúčové

Rozliata omáčka, stlačený burger a studené, mokré hranolky v plastovom obale – to nahnevá snáď každého. Neprichádzajte o zákazníkov! Okrem rýchlosti rozvozu myslite aj na spôsob prezentácie dovezeného jedla. V dnešnom článku vám prezradíme, aké výhody získajú gastro prevádzky, ktoré kladú dostatočný dôraz na aranžovanie a prezentáciu jedla aj pri donáške.

5 dôvodov, prečo sa aj pri donáške oplatí investovať čas do prezentácie

Všetci vieme, že aranžovanie jedla je pri rozvoze náročnejšie ako servírovanie a úprava pokrmu na tanieri. Prezentácia pri donáške je ale rovnako dôležitá, ak nie aj dôležitejšia. Dôvodov je hneď niekoľko.

1. Zaujímavá prezentácia pritiahne nových zákazníkov

Prieskum agentúry OnePoll ukázal, že až 80 % ľudí aspoň raz za život pocítilo túžbu ochutnať jedlo, ktoré zdieľali ich priatelia na sociálnych sieťach.

Náš tip: Povzbuďte zákazníkov výzvou, aby zdieľali fotku svojej objednávky na sociálnych sieťach a označili vás pomocou vášho firemného hashtagu. Fotografie od vašich zákazníkov sú totiž jednoduchým a účinným nástrojom propagácie vašej značky a pomáhajú vám účinne budovať reputáciu.

 

Ako však môžu vaši zamestnanci docieliť, aby si vaše jedlá získali srdcia zákazníkov? Najdôležitejšie je apelovať na všetky ich zmysly.

Pri aranžovaní jedla odporúčame venovať pozornosť týmto kľúčovým faktorom:

Farby a kontrast

Šikovný trik, ako vniesť do jedla osobnosť je použitie farieb. Zatiaľ čo žiarivé farby niektorých surovín, ako sú mrkva, zelená fazuľka alebo fialový karfiol dodajú jedlu farebnosť, doplnkové farby vytvoria kontrast a vizuálne vrstvy.

Vrstvenie

Vrstvenie jedla sa vzťahuje k jeho skladaniu. Určité metódy vrstvenia a výškové preferencie vedia urobiť s jedlom na donášku hotové divy.

Textúra

Textúra dodáva jedlu hĺbku. Najjednoduchšie ju vytvoríte kombináciou tvrdých a mäkkých potravín a omáčok. V spojení s vhodne zvolenými farbami navyše získate jedlo, ktoré bude odrážať aj určitú tému.

Funkčnosť a výber správnych obalov

Kvalitný, eko obal zaujme  aj tých najnáročnejších zákazníkov. Napríklad, naše ekologické menu boxy sa vyrábajú z cukrovej trstiny, presnejšie z hmoty zvanej Bagassa, ktorá vzniká ako vedľajší produkt výroby cukru. Sú plne rozložiteľné, a preto aj šetrné k životnému prostrediu.

Náš tip: Vyskúšajte Menu box, 3-dielny, zaklápací, ktorý je ideálny pre pohodlné uzatvorenie a ochranu jedla počas rozvozu.

2. Dôraz na kvalitu a prezentáciu udrží stálych zákazníkov

Zaujímavá prezentácia jedla a kvalitné, ekologické alternatívy plastových obalov sú správnou cestou, ako ukázať, že vám na vašich zákazníkoch záleží. Pri donáške nejde o organizovanie a zabalenie objednaného pokrmu – ide o poslanie jasného a zrozumiteľného odkazu.

Originálne naaranžovaným a kvalitne zabaleným jedlom zákazníkom odkazujete, že ste objednávke venovali dostatočnú pozornosť a vaša práca vás naozaj baví.

 

 

 

3. Správna prezentácia ovplyvňuje rozhodovanie zákazníkov

Určite súhlasíte, že krásne naaranžované jedlo je niečo, čím sa treba pochváliť. Neváhajte a vytvorte kvalitné fotografie jedál, ktoré zákazníkov v aplikácií na rozvoz jedla ihneď zaujmú. Nezabudnite, že zákazníci majú pri rozhodovaní na výber desiatky gastro prevádzok rôznych svetových kuchýň a cenových relácií. Jedinečná prezentácia vášho jedla preto môže rozhodnúť, či si objednajú práve u vás.

Náš tip: Pri prezentácií jedál v aplikáciách na rozvoz použite len fotografie, ktoré skutočne zobrazujú vašu ponuku. Nepoužívajte ilustračné zábery. Zároveň sa uistite, že fotografie sú  jasné, ostré a jedlo na nich pôsobí lákavo a chutne. Pre lepší výsledok určite odporúčame využiť služby profesionálneho fotografa.

 

4. Nové spôsoby aranžovania jedla podporia kreativitu zamestnancov

Povzbuďte zamestnancov, aby aj pri donáške využívali nové spôsoby prezentácie a aranžovania jedla. Kreatívna prezentácia jedla sa dnes už neobmedzuje len na servírovanie pokrmov na tanieri. Práve naopak. Výber originálneho a alternatívneho prístupu zaujme aj zákazníkov v pohodlí ich domova.

5. Jedinečná prezentácia zaistí konkurenčnú výhodu

Prezentácia je tiež skvelý spôsob, ako sa odlíšiť od konkurencie. Viacerí vaši konkurenti totiž možno stále nepochopili význam a dôležitosť aranžovania jedla či výberu obalov pri rozvoze a donáške.

Náš tip: Od konkurencie vás odlíši aj branding na mieru. Neváhajte a využite našu službu reklamnej potlače. Viac informácií nájdete aj v tomto článku.

Máte otázky? Poraďte sa s nami

Ak potrebujete poradiť s výberom, prípadne máte záujem o ďalšie informácie k brandingu na mieru, my v NidEko vám ochotne poradíme!