Eko

10 dôvodov, prečo prejsť na eko obaly

Určite ste si všimli, že sa vaši zákazníci stále viac zaujímajú o udržateľnosť a nové inovatívne riešenia. Prechod na ekologické gastroobaly sa preto stáva nielen environmentálnou, ale aj obchodnou potrebou. Tento krok totiž prináša ekonomické a reputačné výhody pre vaše podnikanie. Prečítajte si náš najnovší článok a objavte desať dôvodov, prečo sa vyplatí prejsť na ekologické gastroobaly.

Udržateľné obaly znižujú uhlíkovú stopu

Ekologické obaly na jedlo sú vyrobené z obnoviteľných zdrojov, ako je bambus, cukrová trstina alebo papier s FSC certifikáciou. Preto, v prípade, že sa snažíte, aby vaše podnikanie bolo čo najviac uhlíkovo neutrálne, eko obaly na jedlo sú správna cesta.

Sú biologicky rozložiteľné

Tieto obaly na jedlo sú v porovnaní s bežnými plastovými obalmi plne rozložiteľné a často i kompostovateľné. Do pôdy neuvoľňujú žiadne škodlivé chemikálie, ktoré by ju znehodnocovali. Sú šetrné k prírode, nezaťažujú ju ani nevyčerpávajú.

Sú plne recyklovateľné

V dnešnej dobe je recyklovanie pomerne jednoduché. Pre neustále rastúce množstvo odpadu už samotné triedenie ale nestačí. Uprednostnenie ekologických, plne recyklovateľných obalov na donášku pomáha zamedziť hromadeniu odpadu a zvyšovaniu ďalšej spotreby nových materiálov.

Eko balenia neobsahujú žiadne škodlivé toxíny

Ekologické obaly neuvoľňujú do jedla škodlivé chemikálie, toxíny a mikroplasty. Sú bezpečnejšie pre prírodu aj spotrebiteľov. Zároveň, používanie ekologických obalov nepredstavuje žiadny marketingový trik. Práve naopak, je to jediný spôsob, ako udržať svoj podnik zodpovedný a konkurencieschopný.

Minimalistické eko obaly na jedlo znižujú celkové náklady

Kvalitné ekologické gastroobaly sú vyrobené z menšieho počtu surovín. Výsledkom toho sú nižšie náklady na samotné balenie. Minimalistický dizajn týchto obalov taktiež znižuje náklady na dopravu. Balenia sú kompaktnejšie, kvalitnejšie, a preto ich aj menej potrebujete.

Moderné ekologické obaly sú navrhnuté tak, aby udržali zabalené jedlo a nápoje dlhšie čerstvé a ušetrili peniaze prevádzkam. Investícia do udržateľných obalov na jedlo pomáha podnikom ušetriť výdavky, hlavne v dlhodobom horizonte. Je to investícia do vízie a kvality, nielen do udržateľnosti.

 Eko riešenia zvyšujú produktivitu zamestnancov

Vďaka svojej veľkosti sú minimalistické eko obaly ľahšie skladovateľné a jednoduchšie sa s nimi manipuluje. Zjednodušenie logistiky a rýchlejšie zabalenie jedla zvyšuje tiež produktivitu samotných zamestnancov.

Náš tip: Produktivitu vašich zamestnancov zvýši zatavovanie hotových jedál. Prečítajte si náš článok a zistite, čo na zatavovanie hotových jedál potrebujete, a aké výhody vám to prinesie.

Príležitosť pre nové dizajnové nápady

Materiály na ekologické obaly sú často flexibilnejšie ako bežné materiály na donášku jedla. Prevádzky vďaka tomu dokážu vytvoriť jedinečný a originálny dizajn, ktorý ich balenie okamžite odlíši od konkurencie. Navyše, potlač obalov pridá podnikom pridá na kvalite a vytvorí o ich značke pozitívny obraz.

Eko balenia zlepšujú imidž vašej značky

Spotrebitelia si stále viac uvedomujú dôležitosť ochrany životného prostredia. Hľadajú podniky, ktoré zdieľajú ich hodnoty a spĺňajú ich očakávania. Investícia do udržateľných obalov je skvelý spôsob, ako ukázať, že vám nie je budúcnosť našej planéty ľahostajná. Vytvorením udržateľnej značky posilníte dôveru a získate aj nových zákazníkov.

Obaly, ktoré rozšíria vašu zákaznícku základňu

Udržateľnosť je dôležitá pre začínajúci aj zavedený podnik. Zákazníci chcú, aby jedlo bolo zabalené ekologicky. Chcú, aby reštaurácie, kaviarne a ďalšie prevádzky boli spoločensky zodpovedné. Jedine podnik, ktorý si hrdo stojí za svojimi princípmi priláka nových, moderne zmýšľajúcich zákazníkov.

Udržiavajú vernosť stálych zákazníkov

Investícia do udržateľných obalov na jedlo sa vyplatí aj zabehnutým podnikom. Eko balenia znižujú dopad na životné prostredie, šetria prevádzkové náklady, zvyšujú produktivitu zamestnancov aj spokojnosť zákazníkov. Nečakajte a prejdite na ekologické gastroobaly aj vy!

Chcete vedieť viac? Kontaktujte nás

V prípade, že máte ďalšie otázky alebo sa potrebujete poradiť, neváhajte a napíšte nám. My v NidEko vám so všetkým radi poradíme, ponúkneme rôzne možnosti ekologických obalov na jedlo a navrhneme potlač presne podľa vašich požiadaviek.