Eko

Náhrada za igelitku: Táto EKO taška je priam stvorená na ekologické nákupy

Bioplasty sú často obviňované, že prispievajú k odlesňovaniu a následnej degradácii pôdy. Existuje však bioplast, ktorý je v tom nevinne – Mater Bi®. V dnešnom článku vám o tomto unikátnom materiály prezradíme všetko, čo o ňom potrebujete vedieť.

Čo je bioplast Mater-Bi® a ako sa vyrába

MaterBi® je biologicky rozložiteľný a kompostovateľný granulát, ktorý vytvorila talianska společnost Novamont. Vyrába sa z udržateľných a obnoviteľných zdrojov, ako je kukuričný či zemiakový škrob a rastlinné oleje. Všetky suroviny pritom pochádzajú z geneticky nemodifikovaných rastlín vypestovaných na európskych bio farmách.

Zároveň, na zhotovenie bioplastu Mater-Bi® sa nepoužíva palmový ani sójový olej. Využívajú sa jedine oleje z rastlín, ktoré svojim pestovaním nespôsobujú eróziu pôdy a neprispievajú k odlesňovaniu.

Biologický základ výrobku a obmedzená uhlíková stopa je dôvodom, prečo ekologické tašky z bioplastu Mater-Bi® pomáhajú chrániť naše životné prostredie.

Aké je použitie materiálu Mater-Bi®

Firma Novamont sa špecializuje primárne na výrobu granulátu pre finálne výrobky. Okrem nákupných tašiek nájde granulát z udržateľných a obnoviteľných zdrojov využitie i na gastro obaly a sáčky na biodpad.

Výrobky z bioplastu Mater-Bi® neovplyvňujú objemovú hustotu, pH či slanosť kompostu. Nemenia ani hodnoty dusíka, fosforu, horčíka, draslíka a amónnych látok v komposte. Neobsahujú taktiež žiadne ťažké kovy. Sú plne kompostovateľné a recyklovateľné.

Mater-Bi® sa pre svoje unikátne vlastnosti uplatní aj v poľnohospodárstve. Vyrábajú  sa z neho ekologické a plne rozložiteľné alternatívy plastových dávkovačov, mulčovacich fólií či záhradných klipsov. Vďaka rozložiteľnosti použitého materiálu sa znižuje množstvo plastového odpadu a zjednodušuje sa i samotné pestovanie.

Zdroj obrázku: Web Mater-Bi®

Výhody a nevýhody EKO tašiek

Objavte výhody jedinečnej talianskej ekologickej tašky z bioplastu Mater-Bi®. EKO rozložiteľná taška je:

  • – Kompostovateľná – bez obsahu ťažkých kovov,
  • – Recyklovateľná – bez nepriaznivého vplyvu na priebeh recyklácie,
  • – Biologicky odbúrateľná v prírode i oceáne,
  • – Priedušná – predlžuje životnosť potravín,
  • – Pevná a odolná voči roztrhnutiu,
  • – Vhodná na vlastný branding – potlač na mieru

Rýchlosť rozloženia tašky je závislá na prostredí, v ktorom biodegradácia prebieha. V intenzívnej fáze komunálneho kompostovania sa Mater-Bi® taška rozloží za tri týždne. V domácom komposte alebo voľne v prírode sa bioplast rozkladá približne 1,5 mesiaca.

Zdroj obrázku: Web Mater-Bi®

Získajte EKO tašky Mater-Bi® i do vašej prevádzky

Zaujali vás ekologické rozložiteľné tašky a chcete ich používať vo svojom podniku? Napíšte nám a zistite viac. V NidEko sme tu pre vás. Zodpovieme vám všetky vaše otázky aj poradíme s výberom vhodnej veľkosti produktu a brandingu na mieru. Neváhajte a kontaktujte nás.