Eko

Trendy v eko obaloch, ktoré musíte poznať: Tieto ekologické riady potrebuje každý gastro podnik!

Eko obaly majú za sebou slušnú cestu inovácií od materiálov, až po samotné tvary či funkčnosť. Už dávno neplatí, že sa vám eko riady rozpadnú pri kontakte s horúcim jedlom a rovnako tak už neplatí ani mýtus, že vám pri kontakte s mastnejším pokrmom pretečú. V súčasnosti sú ekologické obaly takmer na nerozoznanie od tých bežných plastových, ktoré sú už pomaly minulosťou. Aké sú aktuálne trendy v eko riadoch?

Ekologický pohár na polievku

Misky na polievku pozná snáď každý a sú jedným z najobľúbenejších eko obalov. Polievku ponúka už takmer každá gastro prevádzka a pri objednaní si jedla „so sebou“, je potrebné ju zabaliť do niečoho bezpečného. Aj napriek tomu, že sú ekologické misky na polievku vhodným obalom, trendom v súčasnosti sú zaručene ekologické poháre na polievku. Sú praktické, vyrobené z kompostovateľného materiálu, z pevného kartónu a z vnútornej strany potiahnuté vrstvou bioplastu, aby obsah nádoby nepresakoval. Takýto pohár je vhodný na mrazené aj horúce jedlá až do teploty 100°C. Navyše, je praktický a vďaka svojmu tvaru veľmi obľúbený.

Drevený príbor

Nie len, že je praktický, ale aj štýlový. Drevený príbor vyzerá oveľa lepšie, ako bežný plastový a navyše je šetrný k životnému prostrediu. Tieto drevené vidličky, lyžice či nože sú jednoznačným trendom v rámci eko obalov a existujú dokonca také, ktoré majú na sebe vrstvu bio povlaku, aby mali vaši zákazníci v ústach pri konzumácii príjemnejší pocit. Obavy, že bude príbor „cítiť za drevom“, sú teda zbytočné. Navyše, drevený príbor v našom eshope pochádza z udržateľného lesného hospodárstva a je vhodný pre studené a teplé jedlá. Drevený eko príbor je tou najlepšou náhradou za bežný plastový príbor na báze ropy.

rPET fľaše

Plastová fľaša, ako ju nepoznáte. Aj taká je špeciálna rPET fľaša. A prečo je potrebná v rámci eko obalov? Existujú prevádzky ktoré ponúkajú napríklad čerstvé ovocné či zeleninové šťavy. Aj plastová fľaša, ako ju poznáte, má svoju eko náhradu. Priehľadná fľaša, ktorá je vyrobená z 50% recyklovaného plastu rPET je bez plastifikátorov. Takáto fľaša je nerozbitná a naplniť ju môžete nápojmi až do 60°C. Súčasťou balenia takejto fľaše je aj vrchnák, takže ju máte kompletnú a pripravenú na použitie. Prenos nápojov v takejto fľaši je úplne bezpečný. Je skvelé, že sa takýchto fliaš, aj vďaka eko náhradám, nemusíme úplne vzdať.

Papierová miska s potlačou

Kto povedal, že sú ekologické obaly nudné a nevýrazné? Ekologické misky, napríklad na zmrzlinu, môžete dostať aj s krásnou farebnou potlačou, ktorá vytvára ešte lepší a krajší pocit z konzumácie. Misky s farebnou potlačou sú štýlové, ale aj praktické. Sú univerzálne a vnútornú časť tvorí materiál PLA bez obsahu ropy. Takáto miska je skvelou voľbou pre podávanie jogurtov, šalátov či zmrzliny. Navyše, takáto miska je hotovým umeleckým dielom! Patrí preto rozhodne medzi súčasné trendy v eko obaloch!

Okrem súčasných trendov v eko obaloch, existuje nespočetné množstvo ďalších vhodných ekologických riadov pre vaše prevádzku. Či už sú to ekologické taniere, eko misky, slamky z ocele či ekologické poháre, na našom eshope nájdete všetko, čo pre vašu gastro prevádzku či domácnosť potrebujete. Neviete si poradiť? V NidEko vám vždy radi pomôžeme s výberom tých najlepších a najkvalitnejších produktov pre vás!