Eko

Skvelá novinka na trhu: Spoznajte úplne rozložiteľné ekologické poháre! V čom sú lepšie, ako tie z bioplastu?

Poháre potiahnuté vrstvou bioplastu sú síce skvelou alternatívou bežného plastu, no ich likvidácia si vyžaduje trochu viac znalostí a skúseností. Dokonca nie sú ani 100% odbúrateľné. Našťastie, na trhu existuje novinka! Ekologický papierový pohár, ktorý môžete zahodiť po použití do papierového odpadu a navyše je odolný a pevný! Tajomstvo tkvie v jeho špeciálnom vnútornom poťahu, ktorý nezaťažuje planétu. O akej konkrétnej vnútornej vrstve hovoríme?

Novinkou na trhu sú papierové poháre, ktoré nie sú pokryté vrstvou bioplastu, ale takzvanou špeciálnou disperznou vrstvou. Že to znie tajomne? Vieme, veď je za tým celá veda! Táto disperzná vrstva je na vodnej báze a pozostáva teda z vody a živice. Je odolná a vytvára perfektnú ochranu proti presiaknutiu.

Na takýchto pohároch je skvelé najmä to, že aj napriek tomu, že majú vnútorný ochranný povlak, pokojne ich môžete zahodiť medzi papierový odpad a takto ich recyklovať. Ekologickejšie od tohto sú už len porcelánové šálky. Tie však pri napríklad takej „káve so sebou“ využijete len ťažko. Tieto špeciálne poháre nemusia byť označené znakom korytnačky, ktorým sa podľa novej smernice EÚ musia označovať všetky poháre, ktoré obsahujú plast, alebo bioplast. Takýto eko pohár s disperznou vrstvou celú situáciu s recyklovaním odpadu značne zjednodušuje.

Skvelé je dokonca aj to, že máte aj v rámci tohto druhu pohárov na výber z niekoľkých variant. Napríklad, v našej ponuke ich nájdete v čiernej farbe, v objemoch 100 mililitrov, alebo v hnedom alebo bielom prevedení, v objeme 400 mililitrov. Poháre sú spoľahlivé a aj napriek tomu, že ide o papierové poháre s poťahom, máte istotu, že vám cez ne nič nepretečie. Vhodné sú na nápoje s teplotou medzi -25 ° C a 100 ° C a ako sme už vyššie spomínali, sú úplne rozložiteľné. Ak by sme chceli trochu zažartovať, mohli by sme o nich pokojne napísať, že sú skrátka Mercedesom medzi papierovými pohármi. Tak čo, vyskúšate ich?

Papierové poháre z pevnej lepenky, so špeciálnou disperznou vrstvou proti pretečeniu nájdete aj v našej ponuke. Ak si neviete dať rady s výberom, v NidEko vám vždy radi a ochotne pomôžeme! Zároveň vám o tejto skvelej novinke radi poskytneme viac informácií. Pokojne nás teda kontaktujte!