Eko

Sezóna horúcich nápojov zahájená. Aké sú možnosti eko obalov pre horúce jedlá a nápoje?

Vonku nás už neobklopuje len chladnejšie počasie, ale pomaly aj vianočná nálada. K najobľúbenejším sviatkom v roku patria aj tradičné jedlá či nápoje, ktoré si zvyčajne vychutnávame na vianočných trhoch a v rôznych stánkoch. Kto by predsa nemiloval varené víno, vianočný punč či kapustnicu.

Tento rok je síce situácia iná a vianočné trhy nebudú to, čo bývali. Našťastie, majitelia reštaurácií a rôznych podnikov sa vynašli a objavili cestu, ako ponúknuť tieto tradičné vianočné jedlá a nápoje aj v čase koronavírusu. Ako to už ale býva pomaly zvykom, všetko, čo si v podnikoch kupujeme si musíme vziať so sebou no a na to potrebujeme rôzne obaly, misky a najmä poháre. A keďže šetríme životné prostredie, nemali by byť iné, ako EKO.

Vieme, že ešte stále panuje medzi ľuďmi či podnikateľmi obava, či takéto eko obaly dokážu adekvátne nahradiť bežné jednorazové plasty aj pri horúcich jedlách či nápojoch. Otázka je jasná: „Dokážu ekologicky odbúrateľné obaly vydržať aj vyššie teploty horúcich jedál a nápojov?“ Odpoveď znie, jednoznačne áno!

Poďme sa ale pozrieť na to, aké obaly a z akých materiálov sú vhodné pre servírovanie horúcich jedál a nápojov.

Varené víno, káva čaj, horúca čokoláda a iné teplé nápoje

Tieto nápoje patria rozhodne k zime aj vianočnej nálade. Stánky s horúcimi nápojmi vidíme na našich námestiach ako prvé a je príjemné zájsť si s blízkymi na dobrý horúci nápoj v chladných dňoch. Mnoho ľudí už v súčasnosti dbá na to, aby dostali aj takéto nápoje naservírované práve v ekologických pohároch. Chceme byť predsa zodpovední voči životnému prostrediu aj v zime a obzvlášť v predvianočnom či vianočnom období.

Ak chcete naopak, ponúkať teplé nápoje v ekologických jednorazových pohároch, ale máte obavy či takéto poháre vydržia aj vyššiu teplotu, radi by sme vás ubezpečili, že jednoznačne áno. Ekologické poháre na horúce nápoje sú totiž vyrobené zvyčajne v dvojstennej verzii, sú vyrobené napríklad z celulózy a vo vnútri sú potiahnuté špeciálnym bioplastom. Aj preto výborne odolávajú vyšším teplotám horúcich nápojov. Nie je sa čoho obávať. Ekologické poháre určené pre teplé nápoje sú skvelou a adekvátnou náhradou bežných, jednorazových plastov.

Kapustnica či polievka

Podobne, ako pri jednorazových pohároch, aj pri miskách, ktoré sú určené na servírovanie kapustnice či polievok, tkvie tajomstvo v špeciálnom potiahnutí vnútra misky bioplastom. Misky určené na teplé pokrmy sú taktiež dobre odolné aj vyšším teplotám a preto sú skvelou voľbou napríklad na servírovanie kapustnice, ktorá je neodmysliteľnou súčasťou vianočných trhov. Okrem iného sú takéto misky vhodné aj pre mastnejšie pokrmy.

Ostatné teplé jedlá

Nech už potrebujete naservírovať akékoľvek teplejšie jedlo, ekologické obaly určené na teplé jedlá sú skvelou voľbou a riešením. Jednak šetríte životné prostredie a taktiež potešíte vašich zákazníkov, ktorí iste ocenia vaše udržateľné eko obaly. Obaly určené pre teplé až horúce jedlá sú vždy upravené špeciálnou bioplastovou vrstvou a sú z odolných materiálov. Navyše, neprepúšťajú ani mastnotu. Medzi základné eko obaly na teplé jedlá patria napríklad papierové lodičky s PLA vrstvou, papierové boxy či už spomínané misky na polievku.

Nezabúdajme na ekologický príbor

K teplým jedlám potrebujeme aj vhodný ekologický príbor. Preto je v ekologickej verzii množstvo variácií eko lyžíc, vidličiek a nožov. Nechýbajú ani napichovadlá či miešadlá na kávu a čaj.

Nech už potrebujete akýkoľvek druh obalu pre servírovanie teplých jedál či nápojov, stavte radšej na eko obaly, ktorých spotreba vo vianočnom období vždy rapídne stúpa. Ušetríte tak životné prostredie a určite potešíte svojich zákazníkov. Ak potrebujete poradiť s výberom, sme tu pre vás.