Eko

Eko obaly na studené či mrazené jedlá a nápoje

V našom poslednom blogu sme sa venovali téme eko obalov pre servírovanie a uskladňovanie horúcich jedál a nápojov, ktorá nadväzovala na sezónu vianočných punčov či vareného vína. Čo ak ale potrebujeme zabaliť niečo mrazené či studené? V rámci ekologických obalov nájdeme množstvo skvelých produktov, ktoré sú vhodnou a spoľahlivou alternatívnou a náhradou za bežné plasty, a to aj na mrazené jedlá a nápoje.

Množstvo biologicky odbúrateľných ekologických nádob a obalov je stavaných na servírovanie teplých, ale aj mrazených jedál či nápojov. Aj keď je väčšina jedál podávaných v teplom stave, v prípade studených ich využijete najmä pri servírovaní zmrzliny, ľadovej drene a iných dobrôt, ktoré sú obľúbené najmä počas letného obdobia.

Miska na zmrzlinu

Klasický kelímok na zmrzlinu, ako ho poznáte má aj svoju ekologickú verziu a má rôzne využitie. Špeciálna eko miska je vyrobená z kompostovateľného materiálu. Vhodné a dostupné sú misky vyrobené z kartónu, ktoré sú zvnútra potiahnuté bioplastom.

Takáto miska je preto univerzálnym eko obalom, určeným na servírovanie polievky, šalátov, jogurtu či zmrzliny. Ekologická papierová miska je vhodná na mrazené, ale aj teplé či mastné jedlá a spoľahlivo odoláva teplotám do 85°C.

Jej výhodou je, že ju môžete v prípade potreby uzavrieť vhodným ekologickým vrchnákom. Na studené jedlá je vhodný vrchnák z PLA materiálu. V prípade teplých jedál bude vhodnou voľbou vrchnák vyrobený z kryštalizovaného bioplastu.

Eko poháre na ľadovú drť a chladené nápoje

Ekologický pohár je nevyhnutnou súčasťou servírovania akýchkoľvek nápojov v zimnom či letnom období. Kým bez vareného vína si nedokážeme predstaviť vianočný čas, naopak ľadová drť či iné chladené nápoje patria k letnému obdobiu. Pre servírovanie mrazených či studených nápojov je vhodné použiť jednorazový ekologický pohár vyrobený z papiera, ktorého vnútro je potiahnuté PLA vrstvou.

Táto PLA vrstva zabezpečí, podobne ako pri miske, odolnosť voči teplotám medzi -25 ° C a 100° C a tým predstavuje vhodnú a spoľahlivú náhradu bežných plastov na báze ropy aj na studené nápoje.

Naše vybrané ekologické obaly sú 100% odolné a spoľahlivé aj v prípade servírovania či prenosu, ako teplých, tak studených či dokonca mrazených jedál a nápojov. Špeciálna PLA vrstva tvorí vhodnú bariéru pred presiaknutím aj v prípade mastnejších jedál.

Potrebujete poradiť s výberom vhodných eko obalov aj pre váš podnik či domácnosť? Kontaktujte nás a spoločne nájdeme vhodné obaly pre vašu prevádzku, s ohľadom na vaše požiadavky.

Obaly na teplé či studené jedlá a nápoje si môžete dať potlačiť vašim logom a vytvoriť tak originálne obaly pre vaše podnikanie. Prečítajte si náš blog o brandingu na mieru.