Eko

Má používanie eko obalov vplyv na zákazníka pri výbere donášky a reštaurácie?

O výhodách brandingu pri ekologických obaloch sme už písali. Zákazníci totiž vedia oceniť, ak je akákoľvek značka spájaná s ekologickými produktmi a najmä ak sa správa k prírode zodpovedne. O to lepšie je, ak je na takýchto eko obaloch vaše logo či názov značky. Nesuvisí to však len s brandingom na eko produktoch. Ak máte reštauráciu, kaviareň či inú gastro prevádzku, zamysleli ste sa niekedy nad tým, ako pôsobí používanie eko obalov na to či si zákazníci vyberú práve vašu reštauráciu pri najbližšej donáške?

Firmy, ktoré využívajú ekologické produkty, sú v súčasnosti vnímané ako tie, ktoré idú s dobou, ktoré konajú šetrne a v záujme životného prostredia a ktorým záleží na budúcnosti našej planéty. Nie sú to však len firmy, ktoré na to myslia. Množstvo ľudí je už v súčasnosti nastavených tak, že uprednostňujú všetky možnosti, ktorými vedia aspoň trochu prispieť k zlepšeniu situácie, v ktorej sa príroda práve nachádza.

Samotný obal, respektíve to, do čoho vaše jedlo či kávu zákazníkovi pri donáške naservírujete, má vplyv na to, ako bude váš podnik vnímať a s akou emóciou si ho bude zákazník spájať. Podľa viacerých prieskumov je packaging jedným z najdôležitejších aspektov v rámci predaja a marketingu. Nejde ale len o bežné obaly a etikety, ako ich poznáme. Aj obaly v reštauráciách majú svoju úlohu a neptreba ich podceňovať.

Ekologický obal môže byť pre zákazníka motiváciou k objednávke. Navyše, ak je zákazník ekologicky zameraný a sám sa snaží žiť v tomto duchu, ekologickými obalmi zaručene zabodujete. Zákazník si všíma detaily a tak, ako v prípade iných obalov, kde si všíma praktickosť, ľahkosť manipulácie a iné záležitosti, aj v prípade donášky skúma, v čom a ako je objednané jedlo zabalené. Prvý dojem je možné urobiť len raz a tak, ako nie je zákazníkovi príjemné, ak sa jeho obal náhodou pri donáške preklopí a zašpiní, tak ho môže otravovať rovnako aj kopa nerozložiteľného plastu, ktoré by musel zahodiť so zlým pocitom do koša.

Ekologické obaly sú nie len že praktické a kvalitné, ale aj štýlové a pôsobia na zákazníka oveľa krajším a lepším dojmom. A spokojnosť zákazníka, by mala byť predsa prvoradá pre každú firmu. Navyše, využívaním eko obalov pomáhate životnému prostrediu a to je najdôležitejšie. NidEko vám ponúka bohatý výber eko obalov a ekologického riadu pre všetky typy reštaurácií a gastro prevádzok, kaviarní či cukrární. Ak potrebujete s výberom poradiť, sme tu pre vás.