Eko

Dokáže ekologický catering zmeniť myslenie a vnímanie firiem pri výbere gastro dodávateľa?

Dobrý catering môže dodať každému eventu ten správny šmrnc a zároveň je poistkou, že bude servis na akejkoľvek akcii skvelý. Firmy by si mali pri výbere cateringu dávať záležať na viacerých faktoroch. Myslia ale podnikatelia pri výbere gastro dodávateľa aj na to či bude ich catering ekologický?

Ekologické obaly, poháre či taniere nájdeme na streetfoodoch, v niektorých predajniach a dokonca aj v niektorých reštauráciách. Ak ale chceme byť skutočne ekologickí, mali by sme mať ekologické myslenie v každej situácii. Aj pri organizácii eventov a podujatí, kde prídu naši hostia do kontaktu s jedlom, pitím či darčekmi, ktoré je potrebné do niečoho zabaliť.

Na čo myslia firmy pri výbere gastro dodávateľa?

Aké podmienky musí spĺňať cateringová agentúra či akýkoľvek iný gastro dodávateľ, aby si ho daná firma vybrala? Okrem chutného jedla, ktoré je priam nevyhnutnosťou, je to často o celkovom dojme a o ľuďoch, ktorí sa o všetko starajú.

Niektoré firmy či agentúry už pri zabezpečovaní cateringu myslia ekologicky a dbajú na to aj pri svojej práci. Ak si ich ale firma vyberie, je otázne či sa pri výbere riadi aj tým či bude catering ekologický. Na trhu je zrejme stále ešte veľa firiem, ktoré mávnu rukou a sú radi, že ich event dopadne výborne, ľudia sa najedia a nad množstvom vyprodukovaného plastu sa zrejme na druhý deň už nikto nepozastaví. Chápeme, že organizácia eventu je náročný a často stresujúci proces, no nestojí vám to za to? Predsa len je ekologické myslenie trendom súčasnosti a množstvo veľkých firiem a gastro dodávateľov prešlo na ekologické obaly a riady.

Ekologickým cateringom zabodujete

Ak vnímate eko produkty, ako trend súčasnosti a niečo, o čo sa zaujíma čoraz viac ľudí, budete vlastne vo výhode, ak sa na túto vlnu naladíte tiež. Ak ste firma či gastro dodávateľ, ktorý catering zabezpečuje, ekologickými obalmi a riadmi nebudete produkovať nerozložiteľný odpad, pôjdete s dobou a zabezpečíte si eko obaly ešte pred tým, než to budete musieť urobiť narýchlo. Dopomôže tomu aj zákaz plastov, ktorý bude realitou od roku 2021.

Ak ste firma, ktorá catering potrebuje, zamyslite sa nad tým, akou cestou sa vyberiete. Väčšina veľkých firiem dbá na ekologickosť a to je dobré. Ľudia sa čoraz viac po eko náhradách bežného plastu obzerajú a zaujímajú sa o to nie len v podnikoch, ale aj vlastných domácnostiach. Chcete teda ako firma vyzerať na vašej akcii, že sa o životné prostredie nezaujímate? Myslíme, že rozhodne nie. Povedomie ľudí na ekologickú tému sa našťastie zvyšuje a s tým prichádza aj zodpovednosť firiem a organizácií, ktoré sa výmene bežných plastov za ekologické náhrady aj tak nevyhnú.

Tak či onak je otázne, či sa myslenie firiem pri výbere dodávateľa mení v súvislosti s ekologickým cateringom. Otázne je aj to, koľko firiem a dodávateľov ponúka takýto catering a či sú tieto možnosti rovnaké na celom Slovensku. Ak sa už teda rozhodujete, koho si ako dodávateľa vyberiete, skúste medzi svoje kritériá zaradiť aj to či bude váš catering ekologický.