Eko

Aj psičkári môžu byť EKOlogickí

O dôležitosti nahrádzania bežných plastov za tie ekologické informujeme stále. No tak, ako je dôležité prehodnotiť voľbu obalov na zabalenie či servírovanie jedla v gastro prevádzkach, je dobré zamyslieť sa aj nad tým, ako ekologickí sme v rámci našich domácností. K ekologickej domácnosti patrí aj ekologické venčenie. Poďme sa pozrieť na ekologickú možnosť pre psičkárov.


Prečo sú ekologické vrecká na psie exkrementy lepšou voľbou?

Aj keď je tento odpad zo psov v podstate „prírodnou“ záležitosťou, nechávať ho na zemi nie je ani slušné, ani vhodné. Predsa len, pri rannej chôdzi, napríklad do práce, je lepšie vyhnúť sa takýto kôpkam, nech už je povera o šťastí pravdivá, alebo nie.

Rokmi overený zvyk psičkárov spočíva v nosení si vreciek na odpad so sebou pri každom venčení. Takto dokážeme odstrániť tento odpad celkom rýchlo. Ročne sú to ale tony plastu navyše, ktorý skončí na skládke, prípadne niekde pohodený, kde strávi niekoľko stoviek rokov.

Našťastie, poznáme aj ekologickú náhradu vreciek na psie exkrementy.

Prečo ekologické vrecká?

Kompostovateľné vrecká na psie exkrementy sú vyrobené z obnoviteľných rastlinných zdrojov a sú úplne rozložiteľné v komposte v priebehu 10 až 45 dní. Sú preto výborným riešením pre zodpovedných majiteľov, ktorí majú záujem šetriť životné prostredie.

Ak máte viac psíkov, alebo predpokladáte, že budete potrebovať viac, ako len jedno vrecko, ekologické vrecká na psie exkrementy sú zrolované v jednoduchej rolke s perforovanými hranami. Znamená to, že si ich môžete pohodlne trhať, ako klasické vrecia na odpad.

Pomoc životnému prostrediu aj vášmu zdraviu

Hovorí sa, že sa v takomto odpade zo psa nachádzajú rôzne látky, ktoré môžu znečisťovať prostredie alebo ohroziť zdravie ľudí prostredníctvom kontaminácie, napríklad vody. Odpad vášho psíka môže obsahovať rôzne baktérie, ktoré nám, ľuďom, môžu spôsobiť aj vážnejšie ochorenia. Je to ale prirodzené. Aj preto tomu hovoríme odpad.

Je praktické, ale aj bezpečné likvidovať psie exkrementy pomocou ekologických vreciek. Tým, že si zvolíte ekologický variant, chránite prírodu, aj zdravie vás a vašich blízkych.

Ekologické vrecká na psie exkrementy zoženiete v našej ponuke eko obalov pre domácnosť. Okrem iného u nás nájdete aj rôzne iné potreby pre správny ekologický domov.